landscape photography MOUNTAINS    DESERTS    WATER    PLACES    PEOPLE   Images by WitoldJestem podróżnikiem, fotografem i autorem reportaży. Moje archiwa zawierają wysokiej jakości zdjęcia podróżnicze i krajobrazowe z Ameryki Północnej i Europy. Główne tematy fotografii to: aktywny wypoczynek, podróże terenowymi drogami i piesze wyprawy w górach i na pustyniach oraz fotografie krajobrazów gór i pustyń.

Wybrane rejony w Ameryce Pólnocnej obejmują Wyżynę Colorado, Góry Skaliste w stanie Colorado i w Kanadzie, Pustynię Mojave, Pustynię Sonora, Góry Sierra Nevada w Kalifornii, Pustynię Chihuahua w USA i Meksyku oraz góry zachodniego Teksasu. Dysponuję dokładnym opracowaniem półwyspu Baja California w Meksyku. Wielokrotnie fotografowałem Alpy w Szwajcarii i Dolomity we Włoszech. Tematy europejskie obejmują obszerne opracowania Polski, Czech, Slowacji, Hiszpanii, Sycylii we Włoszech, Chorwacji, Słowenii, Czarnogóry i krajów bałtyckich. Kompletny wykaz znaleźć można w LIŚCIE TEMATÓW.

White Rim Road, Colorado Plateau, Canyonlands National Park, Utah - Witold SkrypczakUrodziłem się w Polsce, studiowałem na Uniwersytecie Wrocławskim. Po ukończeniu studiów z tytułem magistra geografii przeniosłem się do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze w trakcie studiów, pracowałem jako dziennikarz w telewizji (TVP2 we Wrocławiu). W Houston pracowałem przez kilkanaście lat jako analityk geofizyczny i skończyłem studia na Uniwersytecie Rice z dyplomem magistra zarządzania (MBA). Jednakże moje wcześniejsze zainteresowanie dziennikarstwem i fotografią stopniowo doprowadziło do rosnącego zaangażowania się w tych obszarach.

Moje fotografie i reportaże publikowane są w gazetach, czasopismach i książkach wydawanych w USA i Europie, w tym w wielu dostępnych na całym świecie przewodnikach Lonely Planet, w długim cyklu reportaży w gazecie Houston Chronicle, artykułach w Gazecie Wyborczej i nowojorskim Nowym Dzienniku. Wiele zdjęć można zobaczyć w Internecie, m.in. w działach podróżniczych głównych gazet takich jak New York Times.

W podróży spędzam do sześciu miesięcy rocznie, po uprzednim zebraniu materiałów na temat każdego obszaru. Wykonanie wielu fotografii planuję często na długo naprzód. Wiele miejsc odwiedzam wielokrotnie, w poszukiwaniu najlepszej pory roku, pogody i światła.

Jestem reprezentowany przez agencje w USA, Wielkiej Brytanii i w Polsce. Dla zapoznania sie z szerokim wyborem moich fotografii proszę odwiedzić strony Alamy
i Getty Images. Zdjęcia można zakupić jako pojedyncze egzemplarze drukowane na zamówienie. Wykonuję indywidualne zlecenia fotograficzne.


Katarzyna Korus

PROFILE    SUBJECTS    PUBLICATIONS    CONTACT © Witold Skrypczak. All Rights Reserved. Copyright Notice.